Uganda turisztikai minisztere Budapestre látogatott

2019. március 11.

2019. március 11-én Ephraim Kamuntu ugandai turisztikai miniszter Budapestre látogatott, melynek keretében felsővezetői megbeszélést tartott a Külgazdasági és Külügyminisztériumban. A látogatás témája volt a két ország közötti gyógyturisztikai kapcsolatok fejlesztésének lehetősége, valamint Uganda termálvíz-kincsének többcélú hasznosítása.

A Magyar Fürdőszövetség nevében Zámbori Péter tartott előadást a szövetség tevékenységéről és az együttműködési lehetőségekről a Külgazdasági és Külügyminisztériumban.

Tavasszal „Gyógyturisztikai és balneológiai lehetőségek feltárása Ugandában” címmel háromnapos, helyszíni bejárással szakmai napok megrendezésére kerül sor Kampalában, ahol szintén Zámbori Péter fogja képviselni a Magyar Fürdőszövetséget.