Rekordkísérlet a fürdők országos összefogásával

2023.08.19 Magyarosrszág 39 fürdőjében

Magyar Rekordkísérlet – Országos vízipisztoly csata – 2023

Még mindig tart a nyár, ha pedig nyár, akkor víz és strand és élmények! Melyik gyerek vagy felnőtt ne vetné bele magát örömmel egy önfeledt vízipisztolycsatába? Erre gondolva hirdette meg a Magyar Fürdőszövetség új akcióját, az országos vízipisztolycsatát tagfürdőiben, mely egyúttal rekordkísérlet is lesz. Lényege, hogy augusztus 19-én, szombaton egy időben több százan vagy akár több ezren vehetnek részt egy fergeteges vízipisztolycsatában – mindezt a 21. századi technika segítségével, online módon összekapcsolva. Országszerte 40 fürdő csatlakozott a kezdeményezéshez.

Közismert, hogy Magyarország páratlanul gazdag termálvizekben, ma már szinte bármerre járunk az országban, találhatunk erre a kincsre épülő fürdőket, strandokat. A Magyar Fürdőszövetség célja, hogy évről évre olyan közös programokat szervezzen, amelyek hozzájárulnak az itthoni fürdők és ezek sokszínűségének minél szélesebb körben megismertetéséhez, illetve egyáltalán a fürdőzés népszerűsítéséhez.

Ez alkalommal feledhetetlen nyári strandélménnyel várjuk fürdővendégeinket, akik egy országos vízipisztolycsatában és egyben rekordkísérletben vehetnek részt. Az újdonság, hogy nem egy helyszínen, hanem egyszerre több helyen folyik majd vízipisztolycsata. Összesen 40 fürdő csatlakozott a most első alkalommal meghirdetett, közös „Magyar Rekordkísérlet” akciónkhoz. A kelettől nyugatig, északtól délig tartó, gyakorlatilag országos lefedettségnek köszönhetően a vízipisztolycsatában részt venni kívánó vendégek elérhető közelségben találhatnak ehhez fürdőt.

A rekordkísérlet célértéke a Magyarországon egy időben legtöbben vízipisztolycsatát játszó fürdőzők száma. A rekordkísérlet tervezett időpontja 2023. augusztus 19. (szombat), 14 óra. 15 percen át kell a vízipisztolycsatának folyni minden helyszínen.

A Magyar Rekordok 22 éves történetében jelenleg a rekordot 800 résztvevővel a szigetvári fürdő tartja. A mostani kezdeményezés egyedülálló abban, hogy a telekommunikáció segítségével „egy helyszínként” egész Magyarországot jelenti majd, a résztvevők és a helyszínek száma egyaránt a rekordkísérlet tárgya.

A rekordkísérletet a Magyar Rekord Egyesület, mint központi szervező koordinálja, minden egyes helyszínt online módon, internetes alkalmazáson keresztül elektronikus, valós idejű kép- és hangkapcsolattal lesz összekötve.

Összesen 40 fürdő csatlakozott a most első alkalommal meghirdetett, közös „Magyar Rekordkísérlet” akciónkhoz:

1. Abony – Abonyi városi strandfürdő
  2. Békéscsaba – Békéscsabai Árpád Gyógy- és Strandfürdő
  3. Budapest – Palatinus Gyógy-, Strand- és Hullámfürdő
  4. Bük – Gyógyfürdő
  5. Csongrád – Városi Gyógyfürdő- és Uszoda
  6. Debrecen – Aquaticum Spa
  7. Esztergom – Aquasziget Élményfürdő
  8. Gyomaendrőd – Gyomaendrődi Liget Gyógyfürdő és Kemping
  9. Gyöngyös – Dr. Csépe György Uszoda és Termálstrand
  10. Gyula – Gyulai Várfürdő Kft.
  11. Hajdúszoboszló – Hungarospa
  12. Harkány – Dráva Hotel Harkány
  13. Harkány – Harkányi Gyógy- és Strandfürdő
  14. Hatvan – Hatvan Városi Strandfürdő / Markovits Kálmán Városi Uszoda